Rusztowania - produkcja, wyposażenie

Rusztowanie przejezdne KIS przeznaczone jest do wykonywania prac na wysokości w pomieszczeniach i na zewnątrz. Wyposażenie rusztowania w układ jezdny umożliwia przemieszczanie go bez konieczności demontażu i ponownego montażu w nowym miejscu pracy. Zalecane jest w szczególności do prac remontowo-konserwacyjnych, wykonywania instalacji elektrycznych, sufitów podwieszanych itp.

Dane techniczne

Wysokość roboczado 18,5 m
Wysokość konstrukcjido 17,5 m
Rozpiętość podestu roboczego2,5 m
Szerokość podestu roboczego0,66 m x 2 szt
Dopuszczalne obciążenie podestu roboczego150 kg/m2
Nośność koła jezdnego rusztowania od 6,5 m do 12,5 m400 kg

Rusztowanie wykonane jest z cienkościennych profili stalowych, spawanych w osłonie CO2.

Konstrukcję stanowią belki podstawy na kołach jezdnych, na których ustawiane są pionowe drabiny. Drabiny wiązane są łącznikami poziomymi pojedynczymi (oraz podwójnymi na dole rusztowania) a także łącznikami spinającymi ukośnymi. Na szczeblach drabin układa się podesty robocze i przejściowe. Górna część rusztowania (robocza) zakończona jest poręczą i wyposażona w bortnice ułożone na podeście roboczym. Konstrukcja rusztowania podparta jest na czterech podporach trójkątnych zapewniających stabilność rusztowania.

Komunikacja pionowa odbywa się po wewnętrznej stronie drabin, przez klapy przełazowe podestów przejściowych i roboczych. Uwaga: Rusztowania o wysokości roboczej 4,5 m mogą być wykonane w wersji uproszczonej tzn. nie posiadają belek podstawy (koła jezdne mocowane są bezpośrednio do drabin).

kontakt »